Czym są psychotesty?

Obowiązek wykonania psychotestów dotyczy każdego, kto chce pracować jako:

 • zawodowy kierowca kategorii C, D, CE,
 • instruktor prawa jazdy,
 • kierowca TAXI.

Wykonujemy również Psychotesty dla osób starających się o wydanie zezwolenia na posiadanie broni oraz dla osób chcących pracować jako kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej.

Badania psychologiczne wykonujemy również w przypadku powtórnego ubiegania się o odebrane wcześniej np. z powodu jazdy pod wpływem alkoholu, za punkty.

Na czym polegają badania psychotechniczne tzw. psychotesty

Do psychotestów można podejść bez uprzedniego przygotowania, a ich wykonanie zajmuje niewiele czasu. Wyniki badania psychologicznego wydajemy od razu po wykonanym badaniu. Prosimy pamiętać, by przyjść wypoczętym i nie spożywać alkoholu ani środków odurzających na 48 godzin przed zaplanowaną wizytą.

Badania psychologiczne do kursu kwalifikacji

Zapraszamy na psychotesty osoby, które chcą pracować jako kierowca zawodowy. Gwarantujemy pełen profesjonalizm wykonywanych badań i realizujemy je w sposób kompleksowy. Jak przebiegają?

Badania kwalifikacyjne mają na celu sprawdzenie:

 • osobowości,
 • sprawności psychofizyczną,
 • sprawność intelektualną,
 • umiejętności reagowania na sytuacje stresogenne.

W ramach analizy osobowości definiuje się jej typ, podczas gdy weryfikacja sprawności psychofizycznej poddaje sprawdzianowi czas reakcji, koordynację wzrokowo-słuchową i umiejętność skupienia się. Sprawność intelektualną bada się natomiast za pomocą przeznaczonego do tego testu. Jednym z elementów psychotestu jest także rozmowa diagnostyczna, która odbywa się w przyjaznej atmosferze.

Czas trwania i przebieg psychotestów

Dbamy o jak najlepsze warunki i serdeczną atmosferę, a także korzystamy ze specjalistycznych narzędzi. Dysponujemy odpowiednio dobranymi psychotestami i urządzeniami, które pozwalają na wydanie obiektywnego orzeczenia potwierdzającego zdolność do wykonywania danego zawodu czy możliwość uzyskania prawa jazdy kategorii C, D, CE itd.

Czas trwania wizyty zależy od jej rodzaju – badania kwalifikacyjne dla kierowców zajmują 50 min, a dla operatorów maszyn 20 min. Jeśli chodzi o stosowane psychotesty i narzędzia diagnostyczno-pomiarowe, każdorazowo są one dobierane indywidualnie do danej osoby, podobnie jak tematyka końcowej konsultacji.

Wizyta kończy się bezpośrednią rozmową z diagnostą, który przekazuje informacje na temat uzyskanych wyników i stwierdza, czy osoba badana dysponuje odpowiednimi predyspozycjami do wykonywania danego zawodu bądź uzyskania prawa jazdy dowolnej kategorii (C1, C1+E, C, C+E) albo kierowania taksówką.

Przygotowania do badań psychologicznych

Przeprowadzane w naszej pracowni psychotesty nie wymagają specjalistycznego przygotowania, ale warto pamiętać o kilku wskazówkach, które zwiększają szanse na uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Przed badaniem psychologicznym pamiętaj, aby:

 • wyspać się,
 • być wypoczętym,
 • pić dużo płynów,
 • nie spożywać alkoholu ani środków psychoaktywnych,
 • zabrać ze sobą okulary (w przypadku osób, które je noszą).

Jeżeli chcesz wykonać psychotesty w Kołobrzegu i Koszalinie, skontaktuj się z nami i umów się na dogodny termin!